Įvertink
Atgal

Informacija apie Ebolos virusą

2014 08 14

2014 m. nustatytas Ebola viruso protrūkis Afrikos šalyse: Gvinėjoje, Liberijoje, Siera Leonėje. Šio viruso sukeliama hemoraginė karštligė - reta, pavojinga liga. Laikotarpis nuo užsikrėtimo iki ligos pradžios 2 - 21 diena. Skiepų nuo šios ligos nėra. Viešose vietose per įprastą kontaktą su žmonėmis, kuriems nepasireiškė ligos simptomai, Ebola virusu neužsikrėsite per sąlytį su pinigais, maisto produktais. Ebola virusas neatsparus muilui, balikliui, saulės šviesai, todėl žus, jei drabužiai, ant kurių pateko užkrato, bus išskalbti skalbyklėje.

Užsikrečiama tiesioginio sąlyčio metu su gyvais ar mirusiais asmenimis bei gyvūnais per kraują ar kitus kūno skysčius. Jei keliavote po Gvinėją, Liberiją, Sierą Leonę, pavojus, kad užsikrėtėte Ebola virusu, mažas. Tačiau jei per artimiausias kelias savaites imsite karščiuoti, jausite nepaaiškinamą nuovargį, viduriuosite ar pajusite kitų sunkių simptomų - skubiai kreipkitės į gydytoją ir nurodysite kur buvote išvykęs, nes tai gali būti infekcijos, pvz. maliarija simptomai, o ją reikia nedelsiant ištirti ir pradėti gydyti.

Jei turėjote tiesioginį sąlytį su bet kokiais miruso ar gyvo užsikrėtusio asmenų ar gyvūno kūno skysčiais, įskaitant nesaugius lytinius santykius su pasveikusiais ligoniais, turėtumėte kreiptis Respublikinės Panevėžio ligoninės Infekcinių Ligų skyriaus priėmimo kambarį. Prieš atvykstant būtina susisiekti telefonu 586753, kad personalas užtikrintų tinkamą apsaugą Jus priimdamas.Tokiu atveju kviečiant greitąją medicinos pagalbą, taip pat būtina informuoti ( personalas turi būti atitinkamai pasiruošęs)

Įvertinimas