Įvertink
Atgal

Poliklinikoje vykdomos valstybės finansuojamos profilaktinės programos

2014 01 01

Gimdos kaklelio vėžio prevencijos programa

25 - 60 metų amžiaus moterims kartą per 3 metus nemokamai, greitai ir neskausmingai paimamas ir atliekamas citologinis gimdos kaklelio tyrimas ( PAP testas). Jei Jūs nepasitikrinote dėl gimdos kaklelio vėžio ir ikivėžinių ligų, kreipkitės į poliklinikoje dirbantį gydytoją akušerį ginekologą.

Mamografinės patikros dėl krūtų vėžio programa

50- 69 metų amžiaus moteris kas dveji metai šeimos gydytojas ( terapeutas) nukreipia krūtų rentgenologiniam tyrimui, kurį įvertina gydytojai radiologai.

Priešinės liaukos vėžio ankstyvos diagnostikos programa

50 - 69 metų amžiaus vyrams ir vyrams nuo 45 metų amžiaus, jei jų tėvai ar broliai sirgo prostatos vėžiu, vieną kartą per du metus paimamas kraujas iš venos ir tiriamas prostatos specifinis antigenas ( PSA). Kas du metai išskyrus: - vyrų iki 59 (imtinai) PSA kiekis < 1 ng/ml - paslauga teikiama ne dažniau kaip vieną kartą per penkerius metus; - vyrų nuo 60 metų PSA kiekis <2 ng/ml - paslauga teikiama ne dažniau kaip vieną kartą per penkerius metus. Tyrimui nukreipia ir rezultatus įvertina šeimos gydytojas( vidaus ligų gydytojas).

Asmenų, priskirtinų širdies ir kraujagyslių ligų didelės rizikos grupei, atrankos ir prevencinių priemonių programa.

40 - 55 metų amžiaus vyrus ir 50 - 65 metų amžiaus moteris atrenka, ištiria, siunčia kardiologo konsultacijoms, paaiškina širdies ir kraujagyslių ligų profilaktikos priemones šeimos gydytojas.

Storosios žarnos vėžio ankstyvosios diagnostikos programa

Teikiama asmenims, sulaukusiems 50 - 74 metų amžiaus, vieną kartą per dvejus metus.

Įvertinimas