Įvertink
Atgal

KORONAVIRUSAS (COVID-19): KĄ REIKIA ŽINOTI

2020 03 12

Koranavirusas (COVID-19) - tai virusas, galintis sukelti panašius į gripą simptomus: karščiavimą 38-39, sausą kosulį, gerklės skausmą, dusulį, kitus kvėpavimo sutrikimus, o vėliau ir kitų organų funkcijos sutrikimus.

Svarbu žinoti, kad užsikrėtus šiuo virusu, simptomai gali pasireikšti ne iš karto, o pavyzdžiui, po 14 dienų turėjus kontaktą su asmenimis užsikrėtusiais ar sergančiais.

Visa naujausia informacija pateikiama sveikatos apsaugos ministerijos puslapyje: http://sam.lrv.lt/lt/naujienos/koronavirusas

Tokiu atveju, pajutus minėtus simptomus, rekomenduojame:

- į gydymo įstaigą nevykti, o nedelsiant kreiptis Bendrosios pagalbos centrą telefonu 112 paaiškinti susirgimo aplinkybes ir laikytis medikų nurodymų

- kilus klausimų dėl naujojo koronaviruso taip pat galima skambinti karštąja linija telefonu +370 618 79984, +370 616 94562 ir +370 620 77547 (visą parą konsultuoja Nacionalinio visuomenės sveikatos centro specialistai).

Koronaviruso profilaktika:

 plauti rankas vandeniu ir muilu arba trinti rankas alkoholine ar kita dezinfekcine rankų priemone;
– kosėti ir čiaudėti į nosinaitę ar alkūnę;
– vengti kontakto su asmeniu, kurio simptomai panašus į peršalimo ar gripo;
– gerai išvirti kiaušinius ir mėsą;
– vengti kontakto su laukiniais gyvūnais be asmens apsaugos priemonių;
– susilaikyti nuo nebūtinų kelionių, o ypač nevykti į miestus, kuriuose paskelbtas karantinas arba pranešta apie susirgimų atvejus.

Įvertinimas