Įvertink
Atgal

PANEVĖŽIO KARŠČIAVIMO KLINIKA

2020 04 03

PANEVĖŽIO KARŠČIAVIMO KLINIKA

NEMUNO G. 75, PANEVĖŽYS

INFORMACIJA ŠEIMOS GYDYTOJAMS

 

VšĮ Panevėžio miesto poliklinikoje adresu Nemuno g. 75, Panevėžyje, pradėjo veikti karščiavimo klinika. Šioje klinikoje priimami Panevėžio miesto ir rajono 18-60 metų gyventojai, kuriems nustatyti viršutinių kvėpavimo takų infekcijos simptomai – temperatūra kreipimosi į šeimos gydytoją dieną yra 37,80 C ir daugiau (iki karščiavimą mažinančių vaistinių preparatų vartojimo) ir turintys bent vieną iš toliau nustatytų simptomų: šaltkrėtį, kosulį, gerklės skausmą, pasunkėjusį kvėpavimą.

  1. Registracija vykdoma telefonu 8 640 566 51 nuo 8-16 val.
  2. Pacientus į karščiavimo kliniką gali registruoti tik šeimos gydytojai.
  3.   Šeimos gydytojas privalo užpildyti elektroninį siuntimą, kuriame aprašoma ligos anamnezė, paciento sveikatos būklės įvertinimo informacija, surinkta nuotolinės konsultacijos metu, paciento kontaktiniai duomenys (gyvenamosios vietos adresas, mobilaus ryšio telefonas).
  4. Į karščiavimo kliniką pacientas privalo atvykti ne vėliau kaip 10 min. prieš paskirtą laiką.
  5.  Atvažiavus į automobilių stovėjimo aikštelę iš Kosmonautų g. pusės, sustoti joje ir nelipti iš automobilio, neatidarinėti langų bei durų, padėti matomoje vietoje A4 formato lapą su užrašytu savo telefono numeriu, pagal kurį pacientas bus identifikuojamas. Taip pat turėti paruoštus asmens tapatybę patvirtinančius dokumentus.
    1. Į karščiavimo kliniką galima atvykti tik asmenine transporto priemone.
    2. Atėjus paciento eilei, karščiavimo klinikos koordinatorius pasakys, kada galima išlipti ir eiti tiesiai į pastatą, kur jį pasitiks personalas su specialiomis apsaugos priemonėmis ir palydės pas gydytoją.

Duomenis apie suteiktas paslaugas karščiuojančiam pacientui, paslaugas suteikęs karščiavimo klinikos gydytojas suveda į ESPBI IS užpildydamas E 025, su kuria privalo susipažinti siuntęs šeimos gydytojas ir nuotoliniu būdu stebėti pacientą, kaip numatoma teisės aktais.

Sveikatos priežiūros paslaugų teikimo tvarka karščiavimo klinikoje ir tolimesnė paciento priežiūros, kurias turi tęsti siuntęs šeimos gydytojas, tvarka nurodyta Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministro (toliau – LR SAM)  įsakymuose: LR SAM – Valstybės lygio  ekstremaliosios situacijos valstybės operacijų vadovo 2020-03-31 sprendimas Nr. V-636 „Dėl asmenų, kuriems diagnozuota lengva COVOD-19 ligos (koronaviruso infekcijos) forma, izoliuotų namuose, kitoje gyvenamojoje vietoje ar savivaldybės administracijos numatytose patalpose, ambulatorinio gydymo tvarkos“ ir LR SAM 2020-03-23 įsakymas Nr. V-506 „Dėl ambulatorinių asmens sveikatos priežiūros paslaugų viršutinių kvėpavimo takų infekcijos simptomų turintiems pacientams teikimo tvarkos aprašo patvirtinimo“

 Įvertinus tyrimo atsakymus, prireikus skiriamas ambulatorinis gydymas, izoliavimasis namuose ar kitoje gyvenamojoje vietoje.

Įvertinimas