Įvertink
Atgal

Vykdomos profilaktinės programos

Gimdos kaklelio vėžio prevencijos programa

Gimdos kaklelio vėžio prevencinė programa skirta moterims nuo 25 iki 59 metų (imtinai). 25-34 m. (imtinai) moterims kartą per 3 metus atliekamas gimdos kaklelio citologinis tepinėlis. 35-59 m. (imtinai) moterims kartą per 5 metus atliekamas gimdos kaklelio aukštos rizikos žmogaus papilomos viruso tyrimas (AR ŽPV) ir gimdos kaklelio citologinio tepinėlio ištyrimas skystoje terpėje (jei AR ŽVP tyrimas teigiamas). Gavus tepinėlių rezultatus gali būti atliekama biopsija, leidžianti objektyviai patvirtinti arba paneigti ligos diagnozę.

Ši prevencinė programa yra skirta nustatyto amžiaus pacientėms. Tačiau jeigu jaučiatės blogai, bet nepatenkate į nustatyto amžiaus grupę, kreipkitės į šeimos gydytoją. Jis atliks būtinus tyrimus ir, jei reikia, išduos siuntimą konsultuotis pas gydytoją specialistą.

Mamografinės patikros dėl krūtų vėžio programa
50-69 metų (imtinai) amžiaus moteris kas dveji metai šeimos gydytojas (vidaus ligų gydytojas) siunčia atlikti krūtų rentgenologinį tyrimą, kurį įvertina gydytojai radiologai.
Priešinės liaukos vėžio ankstyvosios diagnostikos programa
50 - 69 (imtinai) metų amžiaus vyrai  ir vyrai nuo 45 m., jei jų tėvai ar broliai sirgo priešinės liaukos vėžiu, vieną kartą per du metus paimamas kraujas iš venos ir tiriamas prostatos specifinis antigenas (PSA). Tirtis siunčia ir rezultatus įvertina šeimos gydytojas (vidaus ligų gydytojas).
Asmenų, priskirtinų širdies ir kraujagyslių ligų didelės rizikos grupei, atrankos ir prevencinių priemonių programa

Širdies ir kraujagyslių ligų prevencinė programa skirta vyrams ir moterims nuo 40 iki 60 metų (imtinai), kuriems nustatytu periodiškumu šeimos gydytojas nustato rizikos veiksnius ir, jei reikia, sudaro individualų širdies bei kraujagyslių ligų prevencijos planą. Jei gydytojas nustato, kad širdies ir kraujagyslių ligų tikimybė yra labai didelė, siunčia pacientą į specializuotus centrus išsamiau ištirti. Prireikus – skiriamas gydymas. Svarbu žinoti, kad nemokamai gali būti nustatoma gliukozės, cholesterolio, trigliceridų koncentracija kraujyje, atliekama elektrokardiograma ir kiti tyrimai, parodantys, ar žmogus priskirtinas didelės rizikos grupei.

Ši prevencinė programa yra skirta nustatyto amžiaus pacientams. Tačiau jeigu jaučiatės blogai, bet nepatenkate į nustatyto amžiaus grupę, kreipkitės į šeimos gydytoją. Jis atliks būtinus tyrimus ir, jei reikia, išduos siuntimą konsultuotis pas gydytoją specialistą.

Storosios žarnos vėžio ankstyvosios diagnostikos programa
Teikiama asmenims, sulaukusiems 50-74 metų (imtinai) amžiaus, vieną kartą per dvejus metus.

Įvertinimas